BLOG

E-ticaret Fikirleri 2019

E-ticaret fikirleri 2019 neleri değiştiriyor? Her ne kadar dolar krizinden sonra ülkemizin ekonomisinde bir dalgalanma meydana geldiyse de, alım gücünün arttığını gösteren veriler ile efsane Cuma döneminde yaşanılan yoğunluk gösteriyor ki, bu sene de e-ticaretin ekonomiye katkısı yüksek olacak. Her dönem yüksek büyüme trendi ile en iştah kabartıcı sektör olmayı sürdüren e-ticaret, genç girişimcilerin de radarında. Bu pastadan payını alma konusunda kararlı girişimcinin merak ettiği bir şey var: E-ticaret fikirleri 2019...

 

Elektronik ticaretle alakalı düzenlemelerle beraber sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen satışların takibi ve vergilendirilmesi sürecine yönelik kararlar alındı. Bunun nedeni, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen satışların önemli bir miktara erişmesi ve bunun kayıp ekonomi olmasını önlemek. Bunun diğer anlamı, giderek yaygınlaşan ve müşteri kitlesi de büyüyen sosyal medya üzerinden satış yöntemleri, e-ticaret fikirleri 2019’un en çok konuşulan satış trendleri arasında.

 

Ancak buradaki satışa sunulan ürünlerin her yerde var olan, büyük alışveriş sitelerinden temin edilecek cinsten olmadıkları ve farklı bir profili ve ihtiyacı karşıladıklarını söylemek gerekir. Mesela, ev yapımı bir reçel, örgü, dekoratif eşya veya portre… Dolayısıyla bu fikri değerlendirme konusunda kendi el işçiliğinize ve yeteneklerinize odaklanmanız veya tanıdıklarınızın el yeteneklerini değerlendirme noktasında hareket etmeniz lazım.

 

İhracat odaklı e-ticaret…

E-ticaret fikirleri 2019’un en iştah kabartan tarafı da ihracat odaklı bir girişim oluşturmak. Doların da artması ile online site üzerinden dışarıya mal satmanın kolay ve en makul yolunu sorgulayan birçok kişi var. Bunun için global satışa açık alışveriş siteleri üzerinden niş bir ürün satışına odaklanmak gerekir. Doğru ürün seçimi ile doğru kitleye ulaşmanın önemli olduğu ihracat odaklı e-ticaret için yeşil sermayenin olduğu Körfez ülkelerini hedeflemek lojistik açısından doğru bir seçim olabilir. 

 

Ülkeye dolar girişini sağlama noktasında daha fazla paya sahip olmaları hedeflenilen e-ticaret sektörünü destekleyici adımların da olması, e-ticaret fikirleri 2019 trendleri arasına e-ihracatın yer almasını sağladı. Ancak bunun için en azından iç piyasaya satış tecrübenizin olması gerekir. İkinci adım olarak ise, e-ihracat düşünülebilir. Sizinde bir e-ticaret fikriniz varsa 2020 de bunu gerçekleştirmek için hiç beklemeden e-ticaret paketleri sayfamızı ziyaret edip size en uygun paketi seçebilirsiniz.