BLOG

E-ticaret sitesi nasıl kurulur?

E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi kurmak son dönemlerde en popüler akımlardan bir tanesidir. İnsanların gerek kendi ürettikleri ürünleri gerekse de başka bir yerden tedarik ederek pazarlamaya çalıştıkları ürünleri sergilemek istedikleri e-ticaret sitesi para kazanmak için muhteşem bir fırsattır. Kendi işinin sahibi olma anlayışının teknolojik bir yansıması olan e-ticaret trendi bireyleri masa başı işlerden de kurtarır. Peki, bu trende katılarak bir e-ticaret web sitesi kurmak istendiğinde hangi adımlar izlenir?

Fikir olarak çok iyi bir para kazanma yöntemi olsa da e-ticarette de para kazanmak emeksiz gerçekleşmez. Bu anlamda ilk olarak web sitesinin teknik alt yapısı ve grafiklerinin hazırlanması gerekir. Söz konusu aşama geride kaldıktan sonra güncellemeler ve SEO çalı devamını oku...

İnternetten Satış Yapmak

1. Blog yazıları düzenleyin
Ürününüz veya mağazanızla alakalı bir blogunuz yoksa içerik pazarlamasının sınırsız potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir.

Ücretsiz ve değerli içerikler sunarak marka güvenilirliği oluşturursunuz ve insanları bilgilendirmiş olursunuz. Blogging arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur ve sosyal medyada bir şeyler paylaşmanızı sağlar.

İşinizle alakalı içerik pazarlamasına başlamanın en etkili yolu insanların ürünleriniz ve sektörle alakalı ne tür şeyleri sorguladığını bilmenizdir. Blogunuzu kullanarak, bireysel makalelerle bu sorgulamalara cevaplar verin.

Örnek olarak, Shopify blogunun ziyaretçileri e-ticareti ve drop shipping’i öğrenmekle ilgileni devamını oku...

Online Satış Sitesi Kurmak

Online satış sitesi kurmak için gerekenler nelerdir, e ticaret sitesi nasıl açılır, e ticaret sitesi kurmanın maliyeti nedir, online satış sitesi kurmak için zorunlu yasal ve teknik geliştirmelerde nelere dikkat edilmelidir; tüm merak ettikleriniz bu yazıda.

Aktif mağazası olan firmalar veya yurtdışından getirdiği ürünleri satmak isteyen girişimcilerin genellikle ilk tercihi online satış sitesi kurmak, yani internette mağaza açmak oluyor. Bu süreç ile ilgili merak edilen birçok konu bulunuyor. Girişimciler alışveriş sit devamını oku...