BLOG

E-ticaret Paketleri

E-ticaret paketleri ; e-ticaret sistemleri sayesinde girişim başlatmak isteyen ve belirli ürünleri satarak para kazanmak isteyenlerin hizmet alabilecekleri çeşitli e-ticaret paketleri bulunur. 5-6 farklı paketin bulunduğu e-ticaret sayfalarında oluşturulan paketlerin her biri genel anlamda kullanıcıların taleplerine en doğru şekilde cevap vermeyi amaçlar. Siz de girişiminize en uygun paketi tercih ederek fazla veya eksik hizmet almadan e-ticaret girişiminizi başlatabilirsiniz. Peki, e-ticaret paketleri dendiğinde hangi kıstaslar göre değerlendirme yapılır?

e-ticaret Paketleri Değerlendirme Kıstasları

e-ticaret paketi kurmaya karar verdiğinizde tercih edeceğiniz bazı özelliklere göre değerlendirilir.

devamını oku...

E-ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret sitesi fiyatları; internet mağazası kurarak ürünlerini satmak isteyen pek çok girişimcinin kafasını kurcalayan sorulardan bir tanesidir. Yatırım aşamasında insanların çok büyük mebleğlar harcamadan ucuz bir şekilde e-ticaret sitesi kurmak istemeleri e-ticaret sitesi fiyatlarının yoğun bir şekilde araştırılmasına neden olur. Ancak bu hususu değerlendirmeden önce e-ticaret sitesinde maliyeti etkileyen unsurların ne olduğuna bakmak gerekir.

E-ticaret Sitesi Fiyatlarını Etkileyen Hususlar

Günümüzün en çok kullanılan web sitesi hizmetlerinden biri olan e-ticaret sistemleri fiyatlandırma konusunda pek çok değişkenden etkilenir. Bu anlamda girişimcilerin bu hususlardan haberdear olması ve ondan sonra e-ticaret sitesi kurmaya girişme devamını oku...

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret sitesi, online siteler üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen kişilerin şirketleri ya da şahısları adına kurdukları sitelerdir. E-ticaret, internetin hızla yayılmaya başlaması ile birlikte hayatımıza girmiş olan bir kavramdır. Özellikle dijital pazarlama unsurlarının artması ve internetin insan hayatında önemli bir hal alması e-ticaret sitesinin pek çok firma ve kişi tarafından kullanmasını sağlamaktadır. E-ticaret sitesi, herhangi bir ürünün ya da hizmetin çeşitli ödeme seçenekleri ile internet üzerinden ticaretinin yapılması için bir aracıdır. Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine neden olan e-ticaret sitesinin geleneksel alışveriş yöntemlerinden pek çok farkı ve üstün yönü vardır. Peki, e-ticaret sitenin tüketicilere ve firmalara sağladığı faydalar nelerdir?

< devamını oku...

E-ticaret sitesi nasıl kurulur?

E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi kurmak son dönemlerde en popüler akımlardan bir tanesidir. İnsanların gerek kendi ürettikleri ürünleri gerekse de başka bir yerden tedarik ederek pazarlamaya çalıştıkları ürünleri sergilemek istedikleri e-ticaret sitesi para kazanmak için muhteşem bir fırsattır. Kendi işinin sahibi olma anlayışının teknolojik bir yansıması olan e-ticaret trendi bireyleri masa başı işlerden de kurtarır. Peki, bu trende katılarak bir e-ticaret web sitesi kurmak istendiğinde hangi adımlar izlenir?

Fikir olarak çok iyi bir para kazanma yöntemi olsa da e-ticarette de para kazanmak emeksiz gerçekleşmez. Bu anlamda ilk olarak web sitesinin teknik alt yapısı ve grafiklerinin hazırlanması gerekir. Söz konusu aşama geride kaldıktan sonra güncellemeler ve SEO çalı devamını oku...

İnternetten Satış Yapmak

1. Blog yazıları düzenleyin
Ürününüz veya mağazanızla alakalı bir blogunuz yoksa içerik pazarlamasının sınırsız potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir.

Ücretsiz ve değerli içerikler sunarak marka güvenilirliği oluşturursunuz ve insanları bilgilendirmiş olursunuz. Blogging arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur ve sosyal medyada bir şeyler paylaşmanızı sağlar.

İşinizle alakalı içerik pazarlamasına başlamanın en etkili yolu insanların ürünleriniz ve sektörle alakalı ne tür şeyleri sorguladığını bilmenizdir. Blogunuzu kullanarak, bireysel makalelerle bu sorgulamalara cevaplar verin.

Örnek olarak, Shopify blogunun ziyaretçileri e-ticareti ve drop shipping’i öğrenmekle ilgileni devamını oku...

Online Satış Sitesi Kurmak

Online satış sitesi kurmak için gerekenler nelerdir, e ticaret sitesi nasıl açılır, e ticaret sitesi kurmanın maliyeti nedir, online satış sitesi kurmak için zorunlu yasal ve teknik geliştirmelerde nelere dikkat edilmelidir; tüm merak ettikleriniz bu yazıda.

Aktif mağazası olan firmalar veya yurtdışından getirdiği ürünleri satmak isteyen girişimcilerin genellikle ilk tercihi online satış sitesi kurmak, yani internette mağaza açmak oluyor. Bu süreç ile ilgili merak edilen birçok konu bulunuyor. Girişimciler alışveriş sit devamını oku...